דירות לצעירים

דירות לצעירים

דירות לצעירים הנן פתרונות מגורים קטנים המשמשים צעירים בתחילת דרכם. שימוש זה מאפשר להם לצבור רכוש, שכן נדל"ן בישראל הוא בדרך כלל מוצר שעולה, בדומה מאד לעליית מט"ח או מסחר אחר בשוק ההון. בשונה מאפיקי מסחר אלה, הנדל"ן הישראלי הוא אפיק שתמיד עולה, כשהירידות זניחות בהשוואה לגרף הכולל. יחד עם זאת, מנגנון אישורי המשכנתא הישראלי בכל הבנקים הוא מנגנון מורכב וקשוח, שבקונסטלציה של היום מאשר רק למתי מעט לקנות דירה. לכן, כדי להגביר את סיכוייכם כצעירים להשיג אישור משכנתא, כדאי לפנות אל דירות לצעירים – דירות קטנות בנות 2-3 חדרים בהן תוכלו להתחיל את חייכם המשותפים.

מה כדאי – לגור בשכירות או להתחיל לסלול דרך לדירה?

הדבר תלוי בתמורות הכלכליות שחלות בארץ ברגע נתון. במצב בו המחירים הם 7 ספרתיים ברוב רובה של הארץ, כולל בדירות קטנות שלא היו נמכרות באירופה וארה"ב במחיר שכזה, ודירות עם מחיר 6 ספרתי קיימות באחוזים מזעריים ביותר – המהלך החכם הוא לגור בשכירות אך לגור בה כנגד עבודה שלא רק שתשלם לכם את השכירות אלא גם תאפשר לחסוך כסף לדירה יקרה בהמשך. גם כאשר יש לכם 25-30% ממחיר הדירה כפי שדורשים הבנקים, אל תמהרו לחתום חוזה משכנתא בטרם תוודאו מספר פרמטרים חשובים שנביא לפניכם.

מצבכם הכלכלי – לאן?

כאן עליכם לשאול את עצמכם האם המצב הכלכלי שהניב לכם 25-30% מערך הדירה הוא מצב שיימשך? מקומות העבודה שלכם יציבים באופן יחסי או שמא אתם מרגישים שהקרקע מבעבעת מתחת לרגליים בשל העסקה פוגענית או אחרת? למותר לציין שבמקרה השני אין כל טעם לחתום משכנתא. רק במצב כלכלי טוב ובטוח לאורך זמן ניתן לחתום עליה בבטחה.

איכות הדירה – בדק הבית

כאן עליכם לצבוע על האזור בו תגורו ולחקור את הנעשה הן בדירה עצמה והן במרחבים החיצוניים. יש לבדוק שהדירה מוכנה לאכלוס, מכילה צנרת ברמה נאותה ותעלות חשמל ותקשורת חצובות ומוכנות לשימוש. בכל הקשור למחוץ לדירה – יש לבדוק האם החינוך באזור ברמה נאותה, ומה בדבר השירותים הציבוריים המסופקים במקום. יש לבדוק גישה נוחה לאזורי מסחר ושירותי בריאות בהידרשכם. מומלץ לפנות לחברה לביצוע בדק בית שתבצע את הבדיקות במקומכם או בנוסף אליכם לחוות דעת נוספת.